SEKTÖREL ERP & CRM 

PROJELERİMİZ

Özgün ve Nitelikli Çözümler

 

OTOMOTİV SEKTÖRÜ

OTOSOFT PROJESİ

Otomotiv Sektörünün öncü firmaları olan Temsa, Doğuş, Suzuki, Şahsuvaroğlu, İsotlar gibi distribütörlerin DMS Sistemlerinin projeleri yapılarak uzun Yıllardır hizmet verilmektedir.

Mitsubishi, Komatsu, Seat, Skoda, Suzuki, SSangYong, Tata, Tvs, Dfm gibi markalara özel DMS projeleri gerçekleştirilmiştir.

Yurtdışında Holllanda da faaliyet yapan Yedek Parça Tedarik ve Satış Kanalı olan Kılınclar BV firmasının ERP ve DMS Projeleri hayata geçirilerek Kazakistan ve Azerbeycan da projeler yapılmıştır.

 

BİLİŞİM SEKTÖRÜ

SOFT.ON PROJESİ

Bilişim Sektörünün kendine has yapısına uygun ERP projeleri gerçekleştirilmiştir. Sektörde ithalat, üretim, garanti ve servis konularında hizmet veren firmalara yapılan projeler ile sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak özel çözümler sunulmuştur.

70 den fazla bilişim firmasına hizmet verilen projede, Garanti, Montaj ve Servis hizmetlerinin iş süreç ve akışına uygun ERP çözümleri projelendirilmiştir.

SANAL MAĞAZACILIK

B2B B2C PROJESİ

Farklı birçok sektörde faaliyet yapan firmaların B2B ve B2C ihtiyaçlarını karşılayan yapıda projeler gerçekleştirilmiştir. secgelsin.com, parcahane.com, dugunumnerede.com, tumtrade.com, parca.site, otoyedekparca.online gibi portal projeleri hayata geçirilmiştir. Mobil uygulamalar konusunda Hotel odalarında Tablet çözümleri projelendirilerek sektörün hizmetine sunulmuştur.

Teknosa mağazalar zincirinde satışa sunulan Web çözüm paketleri ile sektöre farklı bakış açıları sağlanmıştır.

TARIM SEKTÖRÜ

PANCAR PROJESİ

Pancar üretim ve Pancar Muhasebesi konusunda Adapazarı Şeker Faabrikasında özel bir proje yapılarak, Ekiciler, Çiftçiler, Ekim Alanları konusunda üretim öncesi planlama, hasat ve sonrasında fabrikaya teslim ve tesellüm işlemleri ile oluşan Pancar üretim sektörüne özel olan Pancar Muhasebesi Sistemi kurulmuştur. Birden fazla lokasyonda bulunan Kantarların elektronik olarak bir network altında veri toplama süreçleri yapılmıştır. Sistemin üretim ve işletme yönetimi, genel muhasebe, personel yönetimi ve fabrika bakım servis süreçlerini yöneten ERP sistemi olarak uçtan uca pancar sektörüne çözümler sunulmaktadır.

PLASTİK SEKTÖRÜ

AMBALAJ PROJESİ

Plastik ambalaj sektöründe torba, poşet gibi ürünlerin üretimini yapan firmaların üretim, tedarik, satış, muhasebe konularında sektörün beklenti ve iş süreçlerine uygun projeler yapılmış ve hayata geçirilmiştir. üretim Atölye planı, Makina kontrolleri ve üretim takibi, finans yönetimi, muhasebe, personel yönetimi dahil uçtan uca ERP çözüm projeleri sunulmuştur. 

SAĞLIK SEKTÖRÜ

ECZANE PROJESİ

Sağlık sektörünün önemli bir parçası olan Eczane Yönetim Sistemi olarak yapılan proje, ülkemizdeki ilk for windows ticari uygulama olmuştur. Proje ile İlaç bilgi veritabanı, muadil sistemi, reçeteler, hastalar, doktorlar, kamu sağlık kurumları ile entegrasyonlar yanında, finans, muhasebe işlemleri, eczane yönetimine uygun yapıda gerçekleştirilerek 3500 eczanenin hizmetine sunulma başarısı göstermiştir. Yapılan geliştirme çalışmaları sonunda uluslararası ATC ilaç kodlama ve formülasyon veritabanı oluşturulmuş ve sisteme ERP ve CRM kimliği kazandırılmıştır.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ

FİLO KİRALAMA RENTACAR PROJESİ

Otomotiv sektöründe Filo Kiralama şirketlerinini iş süreçlerine uygun olarak, Araç tedarik, Araç Teklif ve Kiralama Sözleşmeleri ile Araç Stok, Araç Yönetimi iş süreçlerine uygun sektörel beklentilere cevap veren yapıda bir EPR projesi gerçekleştirilmiştir. Projede Araç Maliyet Sistemi kiralanan bütün araçlara verilen Servisler, Bakımlar ve Sigorta işlemleri ile diğer masraflar anlık takip edilmekte ve Kiralama Geliri ile Araç Giderleri Başabaş Noktası Kontrolü yapılarak izlenebilmektedir. Sistem Servis, Garanti, Finans ve Muhasebe dahil uçtan uca Kısa ve Uzun Dönemli Araç Kiralama ve Filo Yönetim ERP yazılımı olarak sektöre hizmet vermektedir.

TEKSTİL SEKTÖRÜ

KONFEKSİYON ÜRETİM PROJESİ

Tekstil sektöründe konfeksiyon üretimi yapan firmaların kendine özgü iş süreçlerine uygun yapıda projelendirilen yazılım ile Konfeksiyon Üretim ERP yazılımı olarak sektöre sunulmuştur.

İpliktan başlayarak, kumaş, kesim, dikim, nakış, baskı, ütü, paket üretim süreçleri ile atölye ve fason atölyeleride içine alan geniş kapsamlı bir ERP projesidir.

Ayrıca kumaş İthalat süreçleri ile Konfeksiyon İhracat belgelerini ve maliyet unsurlarını komple yöneten başarılı bir projedir.

TURİZM SEKTÖRÜ

HOTEL ROOM

TABLET PROJESİ

Hotellerin Odalarında kullanılmak üzere Tablet te Android ve IOS işletim sisiteminde geliştirilen proje ile odadaki misafirlerin, RoomService, Hotel Service taleplerini tableti kullanarak yapmasına imkan sağlar. Ayrıca, Tablet üzerindeki uygulamada, Alışveriş yapacakları bir e-ticaret modülü bulunmaktadır. Bu yolla misafirler, talep ettikleri hediyelik eşyaları satına alabilmektedirler. Proje ile hoteller kendi kalite ve hizmet çeşitliliğini Mobil ortama taşıyarak sunabilme imkanına kavuşmuşlardır.

Projenin farklı varyantları geliştirilerek hotel bazında özel uygulamalar yapılmaktadır.

ÖZEL PORTAL PROJELERİ

ELEKTRONİK PROJELER

© Mekatronik Software Co. 1995-2025.    Web: RaksoWix

  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon